Scroll to top
© 2020, Stronę strzelił MRVSKY
Share

Strony kategorii i tagów w służbie SEO


Rubi-Con - 26 grudnia 2019 - 0 comments

Często spotykamy się ze stronami o strukturze kategorii i tagów, które są całkowicie niezarządzane. Nawet duże witryny z wiadomościami mogą cierpieć z powodu nadmiernego używania tagów i kategorii. Tagi i kategorie są przykładami systemu taksonomii. Przy prawidłowym stosowaniu dobry system taksonomii może poprawić SEO witryny. Odwrotna sytuacja jest również prawdą: niewłaściwe użycie spowoduje uszkodzenie. W tym artykule opisano, dlaczego te strony są tak ważne i jak z nich korzystać. Jako pierwszorzędny przykład wykorzystamy archiwa kategorii.

Archiwa kategorii to strony docelowe

Archiwa kategorii są niezbędne dla SEO. W rzeczywistości, szczególnie w przypadku witryn eCommerce, mogą być ważniejsze niż pojedyncze strony i posty. Archiwa te powinny być pierwszym wynikiem w wyszukiwarkach; to strony docelowe. Powinny zatem również zapewniać najlepszą obsługę.

Im bardziej prawdopodobne jest wygaśnięcie ważności poszczególnych stron, tym bardziej jest to prawdą. Jeśli Twoja witryna jest sklepem, a Twoje produkty się zmieniają, Twoje kategorie są ważniejsze. Jeśli Twoja witryna jest witryną z listą ofert pracy, w której oferty wygasają, Twoje kategorie są ważniejsze. W przeciwnym razie zoptymalizujesz strony, które znikną kilka tygodni / miesięcy później.

Michiel wyjaśnia, jak w pełni zoptymalizować stronę kategorii eCommerce.

Kategorie uniemożliwiają konkurowanie poszczególnych stron

Jeśli sprzedajesz kostiumy kąpielowe i optymalizujesz każdą stronę produktu, wszystkie te strony będą konkurować o określenie „kostium kąpielowy”. Powinieneś zoptymalizować je pod kątem konkretnej marki, marki i modelu oraz połączyć je wszystkie ze stroną kategorii „kostium kąpielowy”. W ten sposób strona kategorii może uszeregować według „kostiumu kąpielowego”, podczas gdy strona produktu może uszeregować pod kątem bardziej szczegółowych warunków. W ten sposób strona kategorii zapobiega konkurowaniu poszczególnych stron.

Dotyczy to również niezależnie od typu witryny. Jeśli Twoja witryna jest blogiem i piszesz kilka artykułów na dany temat, twoja kategoria dla tego tematu może być numerem 1 w wynikach wyszukiwania.

Breadcrumbs i archiwa kategorii

Bułka tarta odgrywa ważną rolę w tego typu konfiguracji. Każdy element powinien odnosić się do najbliższej kategorii. Pokazuje to Google strukturę Twojej witryny, ale wymusza także autorytet strony kategorii w temacie.

Uwzględnienie struktury adresu URL w kategorii może pomóc – jeśli temat Twojej kategorii doda wartość produktowi lub postowi. Ale uwaga: nie zmieniaj struktury adresu URL, jeśli masz już witrynę. „Koszt” przekierowania wszystkich tych adresów URL przewyższa korzyści wynikające ze zmiany struktury. O wiele mądrzej jest po prostu korzystać z funkcji breadcrumbs, które oferują niektóre wtyczki SEO.

Jak zrobić niesamowite strony kategorii

Chociaż jasne jest, że archiwa taksonomii są bardzo ważne, zwykle nie dostają miłości, na którą zasługują. Aby strony z kategoriami były niesamowite, wystarczy dodać trochę treści wprowadzających skoncentrowanych na temacie tej kategorii. Dodaj linki do treści wprowadzających, wskazując najlepsze artykuły lub produkty w tej kategorii.

Pomoże to w zapewnieniu, że gdy użytkownik wyląduje na takiej stronie, nie odbije się. Dobra strona archiwum działa jako centrum i powinna sprawić, że chcę przeczytać więcej, a nie mniej o Twojej witrynie.

Opisy kategorii

Może pomóc mieć kilka przykładów kodu do sprawdzenia jako przykład. Nasz samouczek na stronach archiwów WordPress jest obszerny i zawiera kilka dobrych przykładów kodu.

Oznacza to, że każda strona kategorii i tagu musi mieć niestandardowy tekst pisany. To nie jest trudne, ale może być dużo pracy. Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe 😉

Wtyczka Yoast SEO pomaga zoptymalizować strony kategorii: analizuje zawartość strony kategorii. Na przykład, jeśli jest na nim wystarczająco dużo treści. Ponadto umożliwia zmianę danych społecznościowych dla stron kategorii i zapewnia podgląd fragmentu.

Duplikaty tagów i kategorii

Pokrewnym problemem, który często widzimy, są witryny, które mają zduplikowane tagi i kategorie. Jeśli masz kategorię „kostiumy kąpielowe”, nie powinieneś też oznaczać „kostiumy kąpielowe”. Jeśli tak, który z nich powinien zająć pierwsze miejsce w Google?

To samo dotyczy pojedynczego lub mnogiego; artykuł nie powinien znajdować się w kategoriach „koszula” i „koszule”. Wpis nie powinien zawierać tagów „Wtyczka WordPress” i „Wtyczki WordPress”. Jedna z nich nie powinna istnieć. Wybierz pojedynczy lub mnogi i trzymaj się go dla wszystkich kategorii i tagów.

Related posts