© 2024 Kaioken

Najważniejsze trendy Social Media 2020 – top 10


Rubi-Con - 12 grudnia 2019 - 0 comments

Nowy rok to świetny czas, aby ponownie ocenić wszystko, co robiłeś, i znaleźć sposoby na ulepszenie strategii marketingowej w mediach społecznościowych.

Podobnie jak większość cyfrowych kanałów marketingowych, media społecznościowe stale się rozwijają.

Zmieniają się zachowania ludzi, podobnie jak technologie i możliwości platform mediów społecznościowych.

Więc jakie będą kluczowe trendy w mediach społecznościowych, które musisz znać w 2020 roku?

Gdybym to podsumował – cóż, nie zrobiłbym tego.

Pozwolę raczej, że Trish Carey, dyrektor marketingu, SellerEngine Software, zrobi to za mnie, ponieważ tak doskonale ujęła to w jednym zdaniu:

„Chociaż w 2020 r. Zobaczymy wiele zmian, dla mnie nadal naprawdę powraca do zrozumienia odbiorców, tworzenia różnych, ukierunkowanych i odpowiednich komunikatów dla tych odbiorców oraz tworzenia angażujących treści”.

Ale w tym jednym stwierdzeniu jest wiele do rozwinięcia. Właśnie to teraz zaczniemy robić.

Zapoznaj się z 10 ważnymi trendami, które będą najważniejsze dla marketerów, marek i firm w 2020 r., Według 30 dzisiejszych najlepszych ekspertów w mediach społecznościowych.

1. Kochaj & dbaj o swoją publikę

Jeśli nie okazujesz żadnej miłości swoim odbiorcom, dlaczego miałbyś oczekiwać, że okażą ci jakąkolwiek miłość lub lojalność?

W 2020 r. Specjaliści od marketingu powinni skoncentrować się na reagowaniu na osoby, które Cię śledzą.

W końcu w mediach społecznościowych chodzi o relacje i zaangażowanie.

Według Jasmine Sandler, CEO, właściciela i operatora JS Media, autentyczność i terminowość to dobry początek.

„Oznacza to szybkie reagowanie na skargi, problemy i pytania klientów” – powiedział Sandler. „Realizacja tego w sposób, który przede wszystkim pielęgnuje i wspiera klienta lub odbiorców, jest również ważna dla ogólnej lojalności wobec marki społecznościowej”.

Firmy muszą pamiętać, że „nowość” mediów społecznościowych się skończyła, powiedział Brent Csutoras, współwłaściciel i doradca Search Engine Journal.

„Inteligentne firmy zaczynają rozumieć, że łączenie się i marketing z użytkownikami za pośrednictwem serwisów społecznościowych i aplikacji polega na byciu obecnym i interakcji w obrębie witryny i aplikacji, zamiast po prostu używać ich do uzyskania widoczności i ruchu z powrotem do Twojej witryny”, powiedział Csutoras. „W 2019 r. Firmy muszą naprawdę poświęcić trochę czasu na zrozumienie swoich klientów i sposobu interakcji z marką na każdej stronie mediów społecznościowych, a następnie nawiązać z nimi odpowiedni ton, z odpowiednim medium i we własnych społecznościach.”

W 2020 roku media społecznościowe zmienią się jeszcze bardziej w interakcje 1: 1, a nie 1: wiele kanałów, które prowadzi wiele marek i firm, powiedział Kevan Lee, wiceprezes ds. Marketingu w firmie Buffer.

„Jedną z absolutnie najlepszych rzeczy, jakie marki mogą robić w mediach społecznościowych, jest reagowanie na klientów i angażowanie odbiorców” – powiedział Lee. „Twoją największą przewagą konkurencyjną będzie robienie rzeczy, które nie są skalowane: odpowiadanie na każde żądanie, przeskakiwanie do komentarzy do wszystkich swoich postów itp.”

Rebecca Murtagh, autorka, mówca i doradca biznesowy, przyznała:

„Bez względu na to, jak duża (lub mała) jest marka, każdy typ klienta (w tym pracownicy, inwestorzy itp.) Będzie oczekiwał bardziej osobistej interakcji, powiedziała Murtagh. „Marki, które mogą zbliżyć się do zaangażowania społecznego z prawdziwym pragnieniem budowania relacji, będą zwycięzcami w 2020 roku i później!”

Jak ujmuje to Erin Jones, założyciel firmy RepBright: poinformuj odbiorców, że mają znaczenie dla Twojej marki, i pomogą Ci rozwinąć markę.

„Jeśli chcesz zwiększyć zasięg, stać się nieocenionym źródłem informacji dla swoich odbiorców i odpowiednio z nimi współpracować” – powiedział Jones. „Będą promować Twoją markę dla Ciebie, a Twój zasięg znacznie wzrośnie”.

Jak możesz zarządzać wszystkimi rozmowami społecznościowymi i zapewniać obsługę klienta w czasie rzeczywistym?

Według Debbie Miller, prezes Hospitality Hospitality, upewniając się, że masz odpowiednie narzędzia do monitorowania i śledzenia.

„Firmy, które monitorują i uczestniczą w rozmowach ze swoimi klientami (i potencjalnymi klientami), będą w stanie pielęgnować bardziej autentyczne relacje z tymi ludźmi i ponownie wyróżnią się spośród wielu marek, które tego nie robią” – powiedział Miller.

2. Opowiedz autentyczne historie i podziel się ważnymi momentami

Czy 2019 będzie rokiem autentyczności w mediach społecznościowych? Anna Crowe, zastępca redaktora Search Engine Journal, uważa, że ​​tak.

„To oznacza mniej aktualizacji statycznych i więcej zakulisowych, surowych i intymnych historii” – powiedział Crowe. „Historie tworzą bardziej przejrzystą i znaczącą relację między użytkownikiem a marką”.

Oznacza to więcej pracy dla marketerów i marek, ponieważ wymaga lepszego opowiadania historii.

„Aby poradzić sobie z bałaganem, musimy opowiadać historie, które są ważne dla ludzi, a nie dla Twojej marki”, powiedziała Mae Chong, Digital Strategist w Brew Interactive. „Musimy dzielić się chwilami, które są ważne dla ludzi, a nie dla Twojej marki. Wreszcie musimy dzielić się sekretami, które są ważne dla ludzi, a nie dla twojej marki. ”

Jak znaleźć treści, które będą miały znaczenie dla ludzi? Dennis Yu może mieć najlepszą odpowiedź: „wzmocnić sygnał”, łącząc wyszukiwanie z portalem społecznościowym.

„Weź swoje najlepsze wiecznie zielone treści internetowe i utwórz jednominutowe filmy na te same tematy, publikując je na Facebooku, LinkedIn i innych kanałach” – powiedział Yu. „Przekonasz się, że jednominutowe filmy mają 400–500 procent większy zasięg na LinkedIn w porównaniu z Facebookiem”.

„Weź ze swoich serwisów społecznościowych najskuteczniejsze posty i przekonwertuj je na artykuł – wykorzystując w ten sposób moc społeczności do napędzania rankingów wyszukiwania i ruchu” – dodał. „Możesz zmienić przeznaczenie filmów na żywo z Facebooka i podcastów na artykuły, tweety, artykuły i inne treści pochodne”.

Może to być świetna strategia, ponieważ treści, które działały dla odbiorców na jednym kanale lub platformie, mogą również działać na innych platformach – a odbiorcy nie są tacy sami.

3. Pracuj z Influencerami & Micro-Influencerami

Mari Smith, organ ds. Marketingu na Facebooku, powiedział, że incluencer marketing będzie dominującym trendem w 2020 roku.

„Przekonamy się, że doświadczeni wpływowi przyspieszają wzrost, tworząc udane kampanie, a także wzrost liczby wpływających na nanotechnologię (zwykłych obywateli cyfrowych z 1000 do 5000 obserwujących)” – powiedział Smith. „Marki i firmy będą poszukiwać sprawdzonych strategii marketingowych, a zwłaszcza poszukiwać sprawdzonych agencji.”

Adam Proehl, partner i współzałożyciel NordicClick Interactive, oczekuje również, że marketing mikro-influencer będzie kluczowym trendem w 2020 roku.

„Narzędzia takie jak Mavrck, Neoreach i Traackr pomagają dużym markom w znajdowaniu i rozwijaniu relacji z kluczowymi mikro-influencerami w skali i wydajności, których żaden człowiek nie mógłby dorównać” – powiedział Proehl.

Barrie Moran, dyrektor i założyciel Purple Imp, jeśli chodzi o social, każdy jest kimś.

„Współpraca z tymi „osobami wpływowymi ”pozostaje kluczowa – powiedział Moran. „Wiedza, z kim rozmawiać, kiedy z nimi rozmawiać, oraz wiedza, kiedy się zamknąć i słuchać, to podstawowe umiejętności marketerów społecznościowych”.

W międzyczasie Mark Traphagen, dyrektor ds. Strategii treści w Perficient Digital, powiedział, że bardziej skupi swoje wysiłki w mediach społecznościowych na poszukiwaniu i pielęgnowaniu strategicznych partnerstw poprzez budowanie relacji i doradza swoim klientom, aby zrobili to samo”.

„Podczas gdy nadal używam mediów społecznościowych jako kanału promocyjnego, szczególnie w przypadku naszych treści, znajduję najwyższy zwrot z czasu spędzonego na korzystaniu z mediów społecznościowych z niekonkurencyjnymi wpływami, właścicielami firm, liderami myśli itp.” – powiedział. „Dało to wiele możliwości wspólnych projektów, pozyskań klientów, wspólnych przedsięwzięć dotyczących treści, udostępniania danych do badań i nie tylko”.

4. Video, Video, Video!

Wideo? Znowu trend? O tak.

Dla większości marketerów wideo (zarówno na żywo, jak i przesłane) nie jest niczym nowym.

Ale marketerzy, marki i firmy muszą mieć strategię wideo w 2020 roku.

Co oglądać:

 • Wideo na żywo: Victoria Edwards, starszy menedżer ds. Mediów społecznościowych w GuideWell Connect, spodziewa się, że „zobaczy więcej marek potencjalnie współpracujących z influencerami lub tworzących treści, które mają bardziej ludzki charakter, niż treści wysoko produktowe”.
 • Pionowe wideo: „2020 będzie przełomowym rokiem dla IGTV z Instagramem, który przesunie aplikację na przód i środek. Ponadto będziemy obserwować dalszy wzrost konsumpcji pionowego video na Facebooku ”, według Mari Smith.
 • Interaktywne wideo: „Już samo opublikowanie natywnego wideo nie wystarczy w 2020 roku. Teraz musisz stworzyć krótkie filmy, które mogą być wyświetlane jako reklamy, bez wydawania się, że nie pasują do interaktywnych programów na Facebooku i IGTV”, powiedziała Michelle Stinson Ross, Dyrektor ds. Operacji marketingowych w Apogee Results.
 • Więcej filmów o jakości smartfonów: „Sprzedawcy będą mogli uciec się do filmów nagranych na smartfonie, aby nadążyć za tempem treści, których szukają konsumenci. Ten efemeryczny trend treści naprawdę sprawia, że filmy jakości smartfonów są akceptowalną formą treści, która nie obniża wartości marki. Co więcej, sprawia, że Twoja marka jest bardziej przystępna i godna zaufania ”- powiedziała Nancy Rothman, dyrektor ds. Marketingu w MeetEdgar.
 • Remarketing wideo: „Masz również wiele możliwości remarketingu, gdy ktoś ogląda Twój film. Oczekuję, że nasze możliwości wideo i dane analityczne będą się nadal ulepszać i zapewnią nam jeszcze bardziej szczegółowe kierowanie oparte na reklamach wideo” – powiedział Adam Heitzman, partner zarządzający w HigherVisibility.

Akvile DeFazio, prezes AKvertise, oferuje również następujące porady wideo:

 • Ustaw cele dla swojego filmu.
 • Storyboard ze swoim zespołem.
 • Utwórz 30-60 sekundowe wideo, którego możesz użyć na Facebooku, Instagramie i LinkedIn News Feeds.
 • W przypadku Opowiadań utwórz 15-sekundowe filmy z mikrosegmentów z dłuższych, aby wykorzystać je tutaj.
 • Zmień przeznaczenie treści tam, gdzie i kiedy możesz.
 • Postaw swoją najlepszą stopę do przodu w ciągu pierwszych 10 sekund, ponieważ bez względu na to, jak interesujący, użyteczny, zabawny lub informacyjny jest Twój film, widzowie zaczną odpadać po znaku 10-15.

5. Facebook Messenger & Chatboty

Chatboty są teraz bardzo popularnym trendem.

Jak zauważyła Lisa Buyer, CEO The Buyer Group, Facebook Messenger i chatboty mają niesamowitą otwierdalność wiadomości i są jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie i budowanie zaangażowania odbiorców.

Według Kristi Kellogga, założyciela i dyrektora generalnego Dazzling Digital, firmy wprowadzające na rynek za pośrednictwem Messengera uzyskują 60-80 procent otwartych wiadomości w ciągu pierwszych 60 minut.

W 2020 roku nadszedł czas na rozpoczęcie czatowania.

„To jest wysyłanie wiadomości e-mail, z wyjątkiem tego, że odbywa się to za pośrednictwem Messengera, a zyskasz o wiele, wiele więcej zaangażowania”, powiedział Kellogg. „Marketing Facebook Messenger to nowy i ulepszony marketing e-mailowy.”

Najlepszą radą Kellogga na rok 2020 jest:

 • Zbuduj chatbota Facebook Messenger.
 • Rozwijaj kontakty z Facebook Messenger.
 • Zacznij strategicznie dostarczać treści za pośrednictwem Messengera.

To powiedziawszy, spodziewaj się, że szum chatbota nieco umrze, a marketerzy zmienią się z „potrzebujemy chatbota” na „jak wykorzystujemy to strategicznie jako narzędzie komunikacji”, według Krista Neher, autorki, mówcy i trenerki mediów społecznościowych.

„Wiele chatbotów nie zapewnia wspaniałych wrażeń konsumenckich, co oznacza, że ​​nie zapewniają wyników biznesowych” – powiedział Neher. „W 2020 r. Firmy ze słabo działającymi chatbotami pozbędą się swoich chatbotów, a ci, którzy chcą korzystać z tego narzędzia, zainwestują więcej w zrozumienie doświadczeń konsumentów, aby stworzyć coś, co będzie działać zarówno dla konsumentów, jak i dla biznesu”.

6. Ponownie umieść społeczność i socjalizację w mediach społecznościowych

Ideą mediów społecznościowych jest bycie społecznością? Co za szalony pomysł.

Ale tak, gdzieś po drodze ludzie o tym zapomnieli i wykorzystali to jako medium transmisyjne – kanał promocyjny zwiększający ruch i świadomość marki.

Lub, jak to ujął Mark Schaefer, autor „The Content Code”: firmy systematycznie usuwają „social” z mediów społecznościowych od ponad dekady.

„Inteligentne firmy zaczynają zdawać sobie sprawę, że ludzie chcą czegoś więcej niż sztuczne próby zaangażowania” – powiedział Schaefer. „Aby poradzić sobie z bałaganem naszego świata, firmy będą musiały oferować autentyczną komunikację, która pomaga ludziom łączyć się i tworzyć znaczące relacje”.

Jak zauważa Geoffrey Colon, szef Microsoft Advertising Brand Studio, prawdziwe społeczności koncentrowały się na zainteresowaniach w pierwszych dniach mediów społecznościowych.

„To powraca z olśniewającą chwałą, ponieważ tak naprawdę nigdy tak naprawdę nie zniknęło” – powiedział Colon. „Platformy to zabrały, ale ludzie tego chcą. Mam na myśli, po co media społecznościowe, jeśli nie koncentrują się przede wszystkim na socjalizacji społeczności? ”

Jak więc firmy mogą budować te społeczności niszowe lub subkulturowe?

Facebook mocno promuje Grupy, ponieważ tam leży przyszłość platformy, powiedziała Virginia Nussey, dyrektor ds. Marketingu treści w MobileMonkey.

„Nasze indywidualne preferencje w mediach społecznościowych zmieniają się z publicznego nadawania na angażowanie się w bardziej intymne społeczności” – powiedziała Nussey. „W tym kontekście grupy na Facebooku są gorącym miejscem do zaangażowania i miejscem, w którym można skupić się na mediach społecznościowych w 2020 r.”

Dodaje Mari Smith:

„Ludzie pragną poczucia przynależności do swoich plemion i chcą uczestniczyć w znaczących grupach. Marki i firmy powinny inwestować w tworzenie grup niszowych i zarządzanie nimi, aby wspierać głębsze relacje ze swoimi społecznościami. ”

7. Zdobywaj, odbuduj lub zachowaj zaufanie swoich obserwujących

Według Mel Carsona, założyciela, dyrektora generalnego i głównego stratega Delightful Communications, marki będą musiały ciężko pracować, aby zdobyć i utrzymać zaufanie swoich docelowych odbiorców w 2020 roku.

Biorąc pod uwagę, że zaufanie online spada wraz ze wszystkimi fałszywymi wiadomościami i katastrofami związanymi z prywatnością, które miały miejsce w 2019 r., Uważamy, że ludzie będą w dużej mierze polegać na przekazywaniu komunikatów marki w mediach społecznościowych przez cały 2020 r. ”- powiedział Carson. „Umieszczając ludzi w centrum każdej taktyki mediów społecznościowych, mają oni bardzo realną możliwość nawiązania emocjonalnych kontaktów, na których ludzie się troszczą i którzy mogliby zachować ich lojalność”.

Jeśli w 2019 r. Chodziło o skandale, naruszenia bezpieczeństwa, manipulacje i ogólne poczucie niepewności, to 2020 r. Będzie polegał na odzyskaniu zaufania użytkowników, jak twierdzi Mary Davies, prezes Beanstalk Internet Marketing.

Oznacza to porzucenie starej taktyki, która zyskała zaangażowanie, ale była nadużywana i wykorzystywana. Davies podzielił się trzema sposobami odzyskania zaufania swoich obserwujących:

 • Zwiększ swój płatny budżet promocyjny: Będziesz tego potrzebował, aby zrekompensować niektóre straty, które możesz ponieść z powodu nie zamieszczania spamerskich treści, takich jak wspomniane powyżej.
 • Przestań cały czas prosić obserwujących o coś: twórz treści, które naturalnie tworzą zaangażowanie, a nie żebrzą o to.
 • Przestań sprzedawać, zacznij komunikować się: nie bądź tym przyjacielem, który zaprasza cię na kawę, a potem spędza cały czas na sprzedaży. Zaproś obserwujących do rozmowy, a nie do sprzedaży.

Trish Carey uważa również, że w 2020 r. Zauważymy większe zaniepokojenie prywatnością – a stany w USA nadal przyjmują przepisy podobne do RODO dotyczące prywatności osobistej

„Mam nadzieję, że coś wydarzy się na wyższym poziomie, w przeciwnym razie bardzo trudno będzie zachować zgodność, jeśli będziemy musieli mieć różne reguły dla każdego stanu”, powiedział Carey. „Nie zdziwiłbym się również, że widzę jakąś edukację dla wszystkich, która pomoże zrozumieć, jak kontrolować opcje prywatności w Internecie”.

8. Rok LinkedIn?

LinkedIn często nie jest w pełni wykorzystywany przez marketerów. Ale jeśli spojrzysz na to, co LinkedIn zrobił w ciągu ostatniego roku za pomocą wideo, wzrost  influencerów LinkedIn i łączenie ich produktów z Bing – to platforma do oglądania i mówienia poważnie o przyszłym roku, według Krista Neher.

„Wielu profesjonalistów już podało 10-krotność liczby wyświetleń wideo na LinkedIn w porównaniu z Facebookiem – nawet przy większej liczbie odbiorców na Facebooku” – powiedziała. „LinkedIn ostatnio ponownie uruchomiło Grupy dyskusyjne, aby zwiększyć liczbę społeczności na platformie. W 2020 r. Nastąpi ożywienie LinkedIn i wzrost influencerów LinkedIn, którzy są w stanie budować i wykorzystywać duże grono odbiorców. ”

Virginia Nussey uważa również, że LinkedIn daje twórcom doskonałą okazję do zobaczenia swoich postów, zwłaszcza po aktualizacji algorytmu z października 2018 r.

„Nawet jeśli masz niewielką grupę obserwujących na LinkedIn, Twoje posty i zaangażowanie w LinkedIn robią dużą różnicę” – powiedziała. „Raporty LinkedIn, że polubienia, komentarze i udostępnienia w sieci wzrosły o ponad 50 procent! To dla Ciebie zaangażowana społeczność! ”

Akvile DeFazio zaleca również przetestowanie LinkedIn 2020, jeśli ma on zastosowanie do odbiorców, niezależnie od tego, czy jest to młodsza grupa demograficzna, czy kierownictwo.

„LinkedIn ewoluuje i robi ogromne postępy, aby stać się informacyjną siecią do udostępniania treści i pielęgnowania połączeń. Tworzą kuszące funkcje dla młodszych grup demograficznych, aby zaczęły korzystać z sieci, gdy zaczynają wchodzić na rynek pracy lub podejmować studia wyższe ”- powiedziała. „Jeśli kadra kierownicza jest twoją grupą docelową, 59 procent z nich woli oglądać video niż czytać tekst”.

9. More Strategic Employee Advocacy Programs

Czy Twoja firma angażuje pracowników w tworzenie treści? Jeśli nie, czas jest teraz.

Ted Rubin, strateg marketingu społecznego i główny mówca, powiedział, że rok 2020 powinien być rokiem, w którym pracownicy będą mogli wzmocnić swoją markę.

Czemu?

Treści tworzone przez pracowników otrzymują ośmiokrotnie większe zaangażowanie niż treści udostępniane przez samą firmę.

Ponadto, według Rubina, treść pracownicza wydłuża komunikację marki o ponad 500 procent.

„Twoi pracownicy to najlepszy sposób humanizacji i personalizacji Twojej marki… i naprawdę najlepszy sposób na skalowanie odpowiednich, kontekstowych treści” – powiedział. „Dobrze wiadomo, że firmy z zaangażowanymi pracownikami przewyższają swoich rówieśników; zaangażowanie pracowników w tworzenie treści może pomóc stworzyć poczucie wspólnego celu. ”

10. Twórz treści dla swoich mobilnych fanów

W 2020 r. Niezwykle ważne jest stworzenie płynnego, pięknego i łatwo interaktywnego serwisu społecznościowego dla fanów mobilnych w każdym aspekcie marketingu cyfrowego, w tym w mediach społecznościowych – od postu w mediach społecznościowych po zaangażowanie.

Tak twierdzi Ashley Ward, dyrektor generalny i dyrektor marketingu w Madhouse Matters.

„Wszystko, co udostępniasz w swoich profilach mediów społecznościowych, musi pomieścić użytkownika mobilnego” – powiedział Ward. „Oznacza to, że jeśli chcesz, aby kliknęli link w celu zaangażowania się w Twój post, link ten musi przejść do strony zaprojektowanej specjalnie dla użytkownika mobilnego.”

Related posts