Scroll to top
© 2020, Stronę strzelił MRVSKY
Share

Google Moja Firma dodaje więcej narzędzi, wprowadza wyszukiwalne @shortnames


Rubi-Con - 30 grudnia 2019 - 0 comments

Google Moja Firma została uruchomiona w 2014 roku i zyskuje coraz większe znaczenie zarówno dla handlowców, jak i konsumentów. Posiadanie zweryfikowanego, dokładnego i kompletnego profilu GMB nie może być przecenione z punktu widzenia SEO. Ponadto GMB ewoluuje w stronę platformy transakcji i zaangażowania między firmami a ich klientami.

Na wczorajszym wydarzeniu poprzedzającym ogłoszenie w San Francisco Google udostępnił niektóre dane „pędu” GMB, w tym fakt, że Google umożliwia „trzy miliardy bezpośrednich połączeń między kupcami a użytkownikami miesięcznie. „Firma powiedziała również, że za pośrednictwem Google są miesięcznie trzy miliony rezerwacji. Obecnie na całym świecie jest 95 milionów osób uczestniczących w programie lokalnych przewodników.

gmb

Nowe narzędzia brandingowe i promocyjne. Ogłoszone dziś ogłoszenia zawierają szereg nowych funkcji GMB, które mają zachęcić więcej lokalnych firm do ubiegania się o profile GMB i dać tym, które mają więcej narzędzi brandingowych i promocyjnych.

Google nie ujawniło, jaki procent amerykańskich firm zweryfikował swoje profile GMB. Jednak raport BrandMuscle z 2019 r. Wykazał, że około 61% ankietowanych lokalnych firm zgłosiło swoją listę GMB. Zakładając, że jest to poprawne, drugą stroną jest: 39% nie.

Nowe funkcje i funkcje GMB ogłoszone dzisiaj obejmują:

  • Dodaj logo – firmy będą mogły wyświetlać swoje logo w prawym górnym rogu profilu
  • Zdjęcie na okładkę – firmy będą mogły wybrać zdjęcie, które użytkownicy zobaczą po otwarciu profilu
  • Dynamiczny moduł fotograficzny – wprowadzono nowy moduł karuzeli / pokazów slajdów z możliwością dodawania podpisów wkrótce
  • Oferty powitalne – można je wysyłać do klientów / potencjalnych klientów obserwujących działalność gospodarczą
  • Zasoby promocyjne – Google uruchamia nową witrynę do tworzenia i zamawiania naklejek, plakatów i innych zasobów promocyjnych

Lokalne ulubione i krótkie adresy URL. Wszystkie te nowe funkcje mają na celu pomóc firmom w promowaniu marki i skuteczniejszej promocji na GMB i nie tylko. Istnieją jednak dwa dodatkowe ogłoszenia, które mogą ostatecznie okazać się znacznie bardziej znaczące: odznaki „Ulubiony lokalnie” oraz krótkie nazwy / adresy URL, które będą można wyszukiwać w Google i Mapach.

Google powiedział, że 5% najlepszych lokalnych firm w kategorii otrzyma odznakę „Ulubiony lokalny”. Google nie był pewny, jakie kryteria zostaną zastosowane w celu ustalenia, kto się kwalifikuje. Firma ogólnie twierdziła, że ​​wynagrodzi firmy, które aktualizują swoje profile i reagują na klientów. Poza tymi stwierdzeniami Google nie komentuje.

Status Lokalnego Ulubionego i odznaka mogą być znaczącą przewagą konkurencyjną dla „zwycięzców” – lub nie. Będzie to zależeć od tego, w jaki sposób i gdzie prezentowana jest plakietka oraz od reakcji konsumentów.

google moja firma
Nowe elementy GMB

Krótkie nazwy wymagają weryfikacji GMB. Krótkie nazwy przyjmą dwie formy: g.page/shortname i @shortname. Firmy będą mogły zarejestrować pożądaną nazwę „w ciągu najbliższych kilku dni”. Firma twierdzi, że nie będzie „skłotowania domen” (moje zdanie), ponieważ do uzyskania takiego profilu wymagany jest zweryfikowany profil GMB.

Gdy konsument wyszuka lub wprowadzi adres URL, doprowadzi to bezpośrednio do profilu GMB sprzedawcy. W niedalekiej przyszłości użytkownicy będą mogli przeszukiwać Mapy Google pod kątem @shortname i wyświetlić profil.

Google wyjaśnił, że będzie to „globalna przestrzeń nazw”, aby kawiarnia Bon Vivant w Los Angeles mogła konkurować z podobnie nazwaną restauracją w Paryżu lub Wietnamie dla @bonvivant. Jednak Google przewidziało pewność, nie wchodząc w szczegóły, że ma proces rozwiązywania tych problemów i zapobiegania takim konfliktom. (Zobaczymy.)

Google wyjaśniło, że krótkie nazwy wynikają z opinii sprzedawców i chęci posiadania prostego adresu URL w celu promowania swojej firmy. Google przewiduje, że lokalne firmy umieszczają adres URL g.page/shortname w materiałach promocyjnych. Nie było dyskusji na temat wykorzystania w reklamie cyfrowej, ale byłaby to kolejna potencjalna aplikacja. Nie jest również jasne, czy będzie raportowanie ruchu do tych krótkich adresów URL / nazw.

Dlaczego powinniśmy się tym przejmować. GMB ewoluował od sposobu, w jaki dokładne dane trafiają do wyników wyszukiwania Google, w coś znacznie bardziej złożonego i wydajnego. Google uważa teraz GMB za lokalną „platformę zaangażowania”, która coraz częściej umożliwia transakcje (np. Zarezerwuj z Google). W kwietniu Google przeprowadziło ankietę wśród niektórych małych klientów biznesowych i partnerów agencji na temat opłat za usługi GMB. To wywołało mieszane reakcje ze strony lokalnych SEO, ale także sugerowało potencjalny kierunek przyszłych produktów.

W przyszłości prawdopodobnie pojawi się więcej narzędzi do bezpośredniej komunikacji i dodatkowe możliwości handlowe w GMB. Wyzwaniem dla Google jest dodanie użytecznych funkcji bez dodatkowego zamieszania i złożoności dla lokalnych firm.

Related posts