© 2023 Kaioken Kaioken

E-A-T i SEO: jak tworzyć treści, których chce Google


Rubi-Con - 11 grudnia 2019 - 0 comments

W ciągu ostatnich kilku miesięcy prawdopodobnie widziałeś modne hasło (a raczej skrót) „E-A-T”. Chociaż termin ten znajduje się w leksykonie wielu SEO już od dłuższego czasu, od czasu głównej aktualizacji algorytmu Google w sierpniu 2018 r. (AKA „aktualizacja medyczna”), na „EAT” Google’a rzucono duże jasne światło – i jest to od tego czasu często są na ustach i palcach większości SEO.

Dlaczego więc teraz o tym mówię? Ponieważ dni już dawno minęły, kiedy możesz wyskoczyć w Google z dnia na dzień. Aby dobrze pozycjonować się w Google, musisz dbać o swoją markę, budując jej wiedzę fachową, autorytet i wiarygodność – właśnie to oznacza E-A-T!

W tym poście omówię trzy filary E-A-T i podzielę się wskazówkami, jak włączyć je do swojej strategii dotyczącej treści, abyś mógł znaleźć najlepsze wyszukiwane hasła w swojej branży.

Ale najpierw…

Początkowo ta aktualizacja „Medic update” wydawała się trafiać na wiele stron internetowych oferujących porady zdrowotne i medyczne, bardziej niż jakakolwiek inna branża. Dlatego uznany dziennikarz marketingu w wyszukiwarkach Barry Schwartz ogłosił, że jest „aktualizacją medyczną”.

Mimo że ta aktualizacja z pewnością trafiła na wiele witryn medycznych, trafiła również na wiele innych witryn, które można by sklasyfikować pod tym, co Google nazywa „witrynami YMYL” – tak, kolejny zmyślny akronim (i nie, to nie jest zmieszana osoba śpiewająca hit Village People).

Cyfrowi marketerzy są znani z używania żargonu i mnóstwa akronimów, ale tym razem to Google dodał te YMYL i E-A-T do stale rosnącej liczby potencjalnie mylących żargonów wewnętrznych.

YMYL to ocena jakości treści oznaczających „Twoje pieniądze lub Twoje życie”. Google nie tylko dba o dostarczanie najbardziej odpowiednich informacji – chcą również dostarczać prawidłowe informacje. W przypadku niektórych rodzajów wyszukiwań istnieje ogromna szansa na potencjalnie netagywny wpływ na „szczęście, zdrowie lub bogactwo” użytkowników – innymi słowy, jeśli strony te są niskiej jakości, mogą mieć wpływ na samopoczucie (i zdrowie!) użytkownika.

Jeśli więc chodzi o zdrowie, problemy finansowe i bezpieczeństwo, Google nie chce udostępniać linków do stron, które dzielą się niewykształconymi poradami, opiniami lub potencjalnie fałszywymi witrynami. Google chce mieć jak największą pewność, że poleca witryny o wysokim poziomie wiedzy, autorytetu i wiarygodności – to właśnie oznacza E-A-T! Jest to sposób Google na ochronę wyszukiwarek przed treściami niskiej jakości, które mogą być szkodliwe dla wyszukiwarki i użytkowników.

Jeśli Twoja firma znajduje się pod parasolem „szczęścia, zdrowia lub bogactwa”, E-A-T może być niezbędny do zrozumienia, więc czytaj dalej!

Wskazówki dotyczące oceny jakości wyszukiwania Google

E-A-T i YMYL pochodzą z bardzo ważnego dokumentu Google znanego jako „Wytyczne dotyczące oceny jakości wyszukiwania Google”.

W 2015 r. Google oficjalnie opublikowało Wytyczne dotyczące oceny jakości wyszukiwania, co dało nam wyobrażenie o tym, co jest uważane za witrynę wysokiej jakości (lub niskiej) z perspektywy Google.

Informacje uzyskane od zespołu oceny jakości informują inżynierów Google o tym, jak poprawić algorytm rankingu. Jak często przypominają ludzie w Google, ich algorytm rankingu jest procesem ciągłego doskonalenia, a aktualizacje są dokonywane bardzo regularnie.

Aktualizacja wytycznych w 2018

Tydzień po aktualizacji wytycznych w lipcu 2018 r. Google wprowadziło kilka znaczących zmian: osoby oceniające jakość zostaną teraz poproszone o sprawdzenie nie tylko E-A-T witryny, ale także E-A-T twórców treści. To wielka wiadomość.

Odtąd Google chce sprawdzić, kto jest autorem głównej zawartości strony i jakie są jej dane uwierzytelniające w odniesieniu do przedmiotu, szczególnie jeśli jest to temat YMYL.

Oznacza to, że powinniśmy teraz budować autora E-A-T, a także stronę internetową E-A-T. Niektóre sposoby na osiągnięcie tego celu to posiadanie skrzynek autorów z linkami do profili autorów w innych miejscach w Internecie i stosowanie znaczników schematu autora, tj. Ustrukturyzowanych danych, które mówią Google o autorze, ułatwiając łączenie autora z innymi sygnałami autorytetu (takimi jak profile autorów na stronach autorytetów, profilach mediów społecznościowych itp.)

Jak podkreśla tweet Marie Haynes, termin E-A-T został użyty w przewodniku 186 razy. Nie ma wątpliwości, że jest to ważne kryterium tego, jak Google postrzega jakość strony.

Upewnijmy się, że dokładnie rozumiemy, czym jest Google E-A-T.

Ekspertyza

Bycie ekspertem jest definiowane w słowniku Oxfordu jako „bardzo kompetentny lub zręczny w określonej dziedzinie”. Jednak posiadanie tej wiedzy nie spowoduje napływu ruchu do Twojej witryny z Google.

Musisz zrozumieć, jak przekazać tę wiedzę w sposób angażujący ludzi. Sprowadza się to nie tylko do posiadania informacji, ale również do poznania, czego chcą Twoi odbiorcy i jak najlepiej dostarczyć im informacje.

Ilekroć Googler zadaje pytanie „W jaki sposób moja strona może poprawić swoją pozycję w rankingu?” pierwotna odpowiedź najczęściej wydaje się brzmieć: „Twórz świetne treści, które uwielbia twoja publiczność”. Chociaż może się to wydawać zbyt uproszczoną odpowiedzią (i tak jest), jest to odpowiedź, która podsumowuje to, co piszę o w tym poście, szczerze mówiąc.

Jak tworzymy treści eksperckie? Oto kilka wskazówek, jak odpowiedzieć na to pytanie:

 1. Dowiedz się, czego szukają twoi potencjalni odbiorcy a następnie zaspokój ich potrzeby. To rozpoczyna się od badania słów kluczowych.
 2. Staraj się zrozumieć intencję użytkownika za każą frazą którą odkryjesz podczas badania słów kluczowych.

Powinieneś zrozumieć, na jakim etapie podróży są ci poszukiwacze jako konsumenci lub osoby zaangażowane w Twoją branżę. Istnieje tu wiele sytuacji, w zależności od konkretnego przypadku, ale jeśli kierujesz reklamy, na przykład wyszukiwane hasło, które jest wyraźnie dla kogoś, kto jest nowy w temacie, staraj się nie używać zbyt dużego żargonu i lub przeglądaj punkty, których nowicjusz raczej nie zrozumie.

Oto niektóre z kluczowych wskaźników wydajności, jeśli chodzi o ocenę Twojej wiarygodności:

Autorytet

Bycie ekspertem jest świetne, ale to dopiero początek. Kiedy inni eksperci lub osoby wpływowe w Twojej branży podają Cię jako źródło informacji lub gdy Twoje nazwisko (lub marka) staje się synonimem odpowiednich tematów, nie jesteś tylko ekspertem – jesteś autorytetem.

Oto niektóre z kluczowych wskaźników wydajności, jeśli chodzi o ocenę Twojej wiarygodności:

 • Linki z odpowiednich i autorytatywnych stron internetowych są oczywiście ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o ranking witryn i z pewnością nie możemy omawiać żadnych ram sukcesu SEO bez podkreślania tego.

  Uwaga: kiedy mówimy o linkach, chodzi o budowanie autorytetu domeny. Oznacza to, że chcemy, aby odpowiednie strony internetowe, które uzyskały autorytet w tej dziedzinie, już nas rekomendowały i nie ma lepszego poparcia, jaki witryna mogłaby uzyskać od innego właściciela strony, niż link.

 • Chociaż linki są idealne, po prostu wspomniane w wiadomościach lub na autorytatywnych witrynach w Twojej przestrzeni nadal zwiększą twoją autorytatywność, w oczach Google. Zatem wspomnienia/wzmianki są również czymś, do czego należy dążyć.
 • Możemy użyć wyniku Moz Domain Authority, aby pomóc nam zrozumieć autorytet strony internetowej. Można go użyć do szybkiego zapoznania się z naszą własną witryną lub z linkami do nas i daje nam wyobrażenie o obecnym poziomie autorytetu domeny.
 • Kolejnym wiarygodnym miernikiem autorytetu i wiarygodności jest wynik „współczynnika zaufania” Majestic. Jeśli możesz uzyskać wynik bliski 1,0, wiesz, że wszystko idzie dobrze.
 • Jeśli Twoje treści są szeroko udostępniane i autentyczne w mediach społecznościowych, jest to również znak rosnącego autorytetu.
 • Budowanie marki to dobry pomysł z wielu powodów, między innymi dla autorytetu SEO. Liczba wyszukiwań według marki jest dobrym miernikiem skuteczności autorytetu Twojej marki. Jeśli coraz więcej osób szuka Twojej marki, jest to niesamowita wiadomość. Jeśli szukają Twojej marki z dołączonym odpowiednim słowem kluczowym, to jeszcze lepiej.
 • Posiadanie strony Wikipedii dla Twojej marki i / lub ludzi w Twojej firmie to duży sygnał, że jesteś autorytetem. Pamiętaj, że uzyskanie strony w Wikipedii nie jest łatwe, chyba że jesteś uznaną osobą / marką. Jest to jednak zgodne z wytycznymi Google raters, więc warto o nie zabiegać.

Wiarygodność

Sprawdzona wiarygodność jest naprawdę ważna. Podczas gdy wiedza i autorytet są czynnikami, które podnoszą Twoje pozycje w rankingu, wiarygodność, a raczej jej brak, mogą z łatwością pogrążyć pozycję w rankingu w Google.

Jeśli nie naprawisz wszystkich negatywnych sentymentów wokół firmy, ucierpisz na tym w Google. Zasadniczo musisz zachwycać swoich klientów, a jeśli masz jakiekolwiek skargi, powinieneś je rozwiązać, zanim skończysz ze zbytnią negatywnością związaną z Twoją marką. Google wyraźnie mówi o tym w swoich wytycznych, zbyt wiele złych recenzji jest oznaką niskiej jakości.

Pozytywne recenzje w miejscach takich jak Tripadvisor, Trustpilot, Facebook, Google Moja Firma i tak dalej naprawdę pomogą. Jeśli prowadzisz działalność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Meksyku, powinieneś zachęcać do dobrych recenzji na bbb.org. Better Business Bureau jest źródłem informacji o nastrojach klientów w Google, o czym wielokrotnie wspominano w wytycznych osób oceniających.

Oto niektóre sposoby promowania wiarygodności na naszej stronie internetowej:

 • Jasny sposób nawiązania kontaktu z właścicielami strony.
 • Kojarzenie witryny z fizyczną lokalizacją, tj. Adresem biura lub sklepu.
 • Posiadanie strony warunków handlowych lub warunków, która jest łatwo dostępna dla użytkowników (zwykle ze stopki).
 • Upewnij się, że domena Twojej witryny jest bezpieczna. Prawidłowe wdrożenie HTTPS jest bardzo ważne dla Google i pomaga upewnić się, że dane wprowadzane przez użytkowników nie zostaną przechwycone przez nikczemny podmiot zewnętrzny.
 • Posiadanie polityki prywatności, która jest wyraźnie dostępna (zwykle ze stopki).
 • Jeśli akceptujesz transakcje, powinieneś mieć jasne zasady dotyczące zwrotów i zwrotów.
 • Jeśli sprzedajesz produkty, postaraj się podać wyczerpujące specyfikacje produktu i wszelkie porady dotyczące bezpieczeństwa, które mogą być istotne.
 • Jeśli dzielisz się wiedzą, dobrym pomysłem jest dołączenie biografii autora i cytowanie w razie potrzeby źródeł zewnętrznych. Łączenie się z autorytetami to dobra rzecz.

Podsumowując

Jeśli udostępniasz informacje na dany temat, w szczególności kwestie medyczne, zdrowotne i finansowe, musisz mieć sprawdzoną wiedzę, autorytet i wiarygodność, aby Google polecał Twoje treści.

Gdy Google poleca stronę wyszukiwarce, nie chce, aby czytała fałszywe informacje (fałszywe wiadomości!), Zwłaszcza gdy może to mieć wpływ na ich zdrowie, finanse lub szczęście. Zła rada nigdy nie jest dobra, ale jeśli chodzi o te tematy, jest najgorsza.

Przestrzeganie zasad E-A-T jako podstawy pracy nad marketingiem cyfrowym firmy oznacza, że podchodzisz całościowo do SEO i content marketingu. Pokrycie tych trzech filarów jest mądrym posunięciem, szczególnie jeśli chcesz pozycjonować strony w Google pod kątem wyszukiwanych haseł w swojej branży.

Szybka wygrana może okazać się złą wiadomością dla graczy w grze, ale wiedza, autorytatywność i wiarygodność wymagają czasu i nie wymagają żadnych skrótów; należy o tym pamiętać. Dawno minęły czasy, w których możesz wyskakować w nocy i przejąć strony wyników Google. Kryteria E-A-T z definicji oznaczają stopniowe rozwijanie marki i pozytywną obecność w Internecie w naturalny sposób.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że jeśli zrobisz to dobrze i osiągniesz wysoki współczynnik E-A-T, trudno będzie zostać powalonym z czołowych miejsc Google.

Related posts