© 2023 Kaioken Kaioken

Media społecznościowe dla małych firm – 8 trików social media


Rubi-Con - 11 grudnia 2019 - 0 comments

Świat małych firm może być świetny, pracując w firmie i nad nią, aby osiągnąć cele i kamienie milowe oraz się rozwijać.

Właściciele i pracownicy noszą wiele czapek i często przodują w wypełnianiu wielu ról.

Codzienne wymagania dotyczące sprzedaży, operacji, listy płac, fakturowania, obsługi i realizacji zajmują mnóstwo czasu i energii.

Coś, co się wyciska, to marketing.

Mieszanka marketingowa dla małej firmy często obejmuje najważniejsze rzeczy i rzeczy, które są najbliższe dolnej linii.

Są one często określane jako witryna i kampanie, które mają wpływ na generowanie potencjalnych klientów lub sprzedaży najbliżej ostatniego kliknięcia lub konwersji. Należą do nich między innymi e-mail marketing, SEO i płatne wyszukiwanie.

Często media społecznościowe są pomijane lub robione tylko w sposób, który spełnia absolutne minimum, aby pokazać, że firma jest prawdziwa.

Media społecznościowe nie muszą być ogromnym zaangażowaniem ani inwestycją czasu. Nie musi też być wielką tajemnicą, jak może wpłynąć na biznes i wpasować się w marketing mix.

Pracując mądrzej i nie ciężej, możesz skorzystać z ośmiu wskazówek, aby stworzyć strategię mediów społecznościowych, która ma sens dla posiadanych zasobów i ostatecznie może zaangażować odbiorców i pozytywnie wpłynąć na Twój biznes.

1. Zidentyfikuj persony

Istnieje wiele zasobów, które mówią o procesie rozwoju osobowości oraz o tym, w jaki sposób może on pomóc w marketingu treści i ogólnej strategii marketingowej dla Twojej firmy.

Jeśli nie zdefiniowałeś, kto jest docelowy dla Twoich produktów, usług lub oferty, powinieneś zacząć tutaj.

Nie musisz przechodzić przez ogromny projekt brandingowy lub badawczy, aby uzyskać potrzebne informacje.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sugeruję przejście na bieżące konto Google Analytics i aktywację sekcji zainteresowań oraz sprawdzenie, które grupy koligacji są odnotowane.

Jeśli nie masz luksusu aktualnych danych, możesz zagłębić się w narzędziu do planowania reklam Google Ads i narzędziach do planowania reklam na Facebooku, aby zbadać opcje zainteresowań, danych demograficznych i zachowań oraz sprawdzić, w jaki sposób kategorie i kierowanie pasują do Twojego zrozumienia klienci lub klienci.

Korzystając z dowolnych działających lub wyrafinowanych modeli określonych osób, możesz zaoszczędzić czas i dostosować komunikatory i targetowanie w sieciach społecznościowych, aby rzucić odpowiedni rozmiar sieci i uzyskać wystarczającą specyfikę ze swoimi treściami.

2. Znaj Podróż Klienta

Wszyscy zazwyczaj wiemy najwięcej o tym, który krok lub dwa są najlepsze w zwiększaniu zaangażowania, sprzedaży lub potencjalnych klientów. Może to być określony kanał marketingowy, kampania, a nawet kategoria treści.

Problem polega na tym, że większość firm nie wybiera klienta za jednym dotknięciem, co powoduje sprzedaż przy pierwszej wizycie.

Pełna podróż z klientem może być trudna do uzyskania, ale istnieją sposoby, aby sprawdzić, jakie treści rezonują z odbiorcami, zanim się nawrócą, i możesz z nimi porozmawiać, aby przekonać się, co jest dla nich cenne przy podejmowaniu decyzji.

Istnieją platformy raportowania, które mogą to wszystko ze sobą połączyć, ale przynajmniej powinieneś uzyskać wgląd w kroki w ścieżce, przez które ostatecznie przechodzą klienci podczas badań przed zakupem.

3. Śledź wszystko

Jeśli napotykasz wyzwania związane z dwiema pierwszymi wskazówkami, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nie masz tyle danych lub informacji, ile byś chciał. Cieszę się, że nadal czytasz i dotarłeś tak daleko.

Śledzenie i pomiary mają kluczowe znaczenie dla marketingu cyfrowego.

Bez przechwytywania danych pozostajesz w użyciu trendów branżowych lub po prostu zgadujesz, na podstawie tego, co wiesz o swojej branży i rzeczach, które działają w świecie offline.

Upewnij się, że wszystkie strony w Twojej witrynie są śledzone w Google Analytics.

Upewnij się, że wszystkie treści, które wdrażasz w wiadomościach e-mail, serwisach społecznościowych i innych źródłach, używają parametrów śledzenia UTM, aby można je było poprawnie podzielić na kategorie w Google Analytics.

Znajdź sposoby wykorzystania kodów promocyjnych i innych kodów źródłowych do łączenia danych offline i online.

Im więcej możesz śledzić i mierzyć, tym bardziej możesz być poinformowany, gdy oceniasz wartość swojego czasu i dolarów w inwestycjach w treści, a zwłaszcza gdy wdrażasz je za pośrednictwem mediów społecznościowych.

4. Używaj zwinnych metod

Ebooki, oficjalne dokumenty, seminaria internetowe i treści o długiej formie mogą być idealnym narzędziem do interakcji i rezonowania z odbiorcami.

Są to jednak duże inwestycje, które należy poczynić na etapie tworzenia treści przed wdrożeniem.

Świetnym sposobem na przetestowanie mediów społecznościowych i określenie odpowiednich rodzajów treści, częstotliwości publikowania, opcji kierowania (w przypadku treści sponsorowanych i reklamowych), czasu itp., Jest przeprowadzanie częstszych, mniejszych testów.

Zwinny marketing stał się cenną strategią w ostatnich latach. Charakteryzuje się zwinnym sposobem myślenia, podobnym do tego, czego można się spodziewać po tworzeniu oprogramowania i innych dyscyplinach.

Jako mała firma i tak prawdopodobnie nie masz czasu ani budżetu na statystycznie znaczącą próbkę, więc skorzystaj z szerokiej gamy treści i opcji i sprawdź, co zadziała, zanim zainwestujesz tonę w pojedynczy fragment treści lub pojedyncza strategia, według której planujesz ocenić rentowność mediów społecznościowych jako kanału.

5. Zmieniaj przeznaczenie treści

Tam, gdzie to możliwe, możesz i powinieneś szukać możliwości wykorzystania istniejących treści i źródeł.

Jeśli utworzyłeś świetny wpis na blogu w ramach strategii SEO, przetestujesz go na portalu społecznościowym?

Jeśli tworzysz treści dla odbiorców e-maili, zmień ich przeznaczenie na serwisy społecznościowe.

Używając treści w więcej niż jednym miejscu, możesz uzyskać lepszy zwrot z inwestycji w poszczególne elementy, a także uzyskać więcej danych i zobaczyć, jak radzi sobie w różnych kanałach.

Również dlatego, że coś jest wiecznie zielone lub wskazówka nie jest nowa, nie oznacza to, że nie jest to dla odbiorców.

Tak długo, jak informacje są nadal dokładne i odpowiednie, udostępnianie treści, które były w Twojej witrynie od kilku lat, nie jest szkodliwe.

Twoje ukryte klejnoty wysokiej jakości treści mogą być nieco zbyt ukryte lub ograniczone tylko do wyszukiwania lub innych odbiorców. Korzystanie z treści, o których wiesz, że działa i rezonuje, to solidna strategia testowania również w serwisach społecznościowych.

6. Ucz się od swojej konkurencji

Na pytanie, jak często firma powinna publikować posty w mediach społecznościowych i jakie treści, nigdy nie mogę od razu odpowiedzieć na pytanie bezpośrednio dla nich.

Odpowiedź brzmi zawsze: „to zależy”. Nie mam żadnej specjalnej najlepszej praktyki, aby publikować posty tygodniowo lub miesięcznie. Wszystko zależy od branży i odbiorców.

Zawodnicy są doskonałym miejscem do szukania wskazówek i pomocy. Nie zakładaj, że którykolwiek lub wszyscy twoi konkurenci robią to dobrze.

Wiedz, że możesz spojrzeć zewnętrznie na ich profile społecznościowe i zobaczyć:

  • Jak często publikują.
  • W jakich dniach tygodnia i w jakich godzinach publikują.
  • Jak duże są ich bazy obserwujących.
  • Jakie konkretne rodzaje treści publikują: ograniczne, płatne, informacyjne czy produktowe.
  • Który rodzaj treści generuje najwięsze zaangażowanie fanów.

Niezależnie od tego, czy rejestrujesz to wszystko w arkuszu kalkulacyjnym, czy w innym formacie, możesz szybko zobaczyć wzorce, które pojawiają się w tym, co działa, a co nie.

Zalecam przeprowadzenie tego rodzaju podstawowych badań lub studiów przed arbitralnym podjęciem decyzji o planie społecznym.

7. Planuj na czas kiedy nie będziesz miał czasu

Nawet jeśli jesteś w 100% zaangażowany w utrzymanie planu mediów społecznościowych, wszystko się wydarzy.

Dzięki czapkom, które nosisz, wciągniesz się w coś, co ma wyższy priorytet. A może weźmiesz wakacje i odłączysz wtyczkę.

Niezależnie od tego będą chwile, w których nie będziesz miał czasu skoncentrować się na mediach społecznościowych. W porządku!

Zaplanuj czasy, w których nie masz teraz czasu i uwagi.

Zbuduj kalendarz treści i ramy. Dowiedz się, kto publikuje jakie treści i kiedy.

Jeśli możesz rozdzielić role wśród innych i upewnić się, że wszyscy są zaangażowani i postępują zgodnie z planem i wytycznymi, możesz upewnić się, że strategia treści, wdrożenie w procesie społecznościowym i testowania nie rozpadnie się w momencie, gdy inne rzeczy odciągną uwagę z tego.

Podobnie jak inne wysiłki w biznesie i życiu, jeśli spadniesz, wróć wkrótce. Trzymaj się tego, ponieważ w zdobytych informacjach i wartościowych połączeniach jest wartość dodana dzięki mediom społecznościowym w cyfrowym marketingu.

8. Optymalizuj jak dla innych kanałów

Podejmij optymalizację i zwinne podejście do mediów społecznościowych, tak jak w marketingu w wyszukiwarkach.

Ustaw okres czasu, który chcesz przetestować, ustaw strategię, a następnie zoptymalizuj poprzez testowanie.

  • W przypadku reklam i treści sponsorowanych możesz przetestować A / B.
  • W przypadku treści organicznych możesz przynajmniej porównać i skontrastować różne elementy treści, wiadomości, typy postów i zobaczyć, jak się zachowują, jeśli możesz kontrolować wystarczającą liczbę zmiennych.

Zawsze testuj!

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, dla których media społecznościowe nie znajdują się na szczycie listy priorytetów w marketingowej mieszance małych firm. To nie znaczy, że nie może być skuteczne.

Nie ma też powodu, by była to największa inwestycja, którą dokonujesz.

Inteligentne strategie zaprojektowane tak, aby pozostać na dobrej drodze i odpowiednio wykorzystać możliwości społecznościowe poprzez:

  • Wykorzystywanie treści, które już masz.
  • Prawidłowy pomiar wydajności.
  • Posiadanie systemu, który rzadziej się zepsuje, są ważnymi aspektami wykorzystania siły społecznościowej do rozwoju firmy.

Related posts