Scroll to top
© 2020, Stronę strzelił MRVSKY
Share

Aktualizacja wyszukiwania Google ma na celu wyświetlanie bardziej zróżnicowanych wyników z różnych nazw domen


Rubi-Con - 13 grudnia 2019 - 0 comments

Google ogłosiło na koncie Search Liaison na Twitterze właśnie, że zaktualizowało wyniki wyszukiwania, aby wyświetlać bardziej zróżnicowany zestaw wyników wyszukiwania. Oznacza to, że Google będzie dążyć do pokazania nie więcej niż dwóch wyników z tej samej domeny dla określonego zapytania w najlepszych wynikach.

 

Bardziej zróżnicowane wyniki Google. Wyszukiwacze wraz z SEO narzekali przez lata, że ​​czasami Google wyświetla zbyt wiele ofert dla najlepszych wyników wyszukiwania z tej samej nazwy domeny. Jeśli więc wyszukujesz określone zapytanie, możesz zobaczyć 4 lub 5 z dziesięciu najlepszych wyników z tej samej nazwy domeny. Dzięki tej aktualizacji wyszukiwania Google chce nie wyświetlać więcej niż dwóch wyników z tej samej domeny.

 

Google powiedział: „Nowa zmiana wprowadzana teraz w wyszukiwarce Google ma na celu zapewnienie większej różnorodności witryn w naszych wynikach”. Google dodał: „Ta zmiana różnorodności witryn oznacza, że ​​zwykle nie zobaczysz więcej niż dwóch wpisów z tej samej witryny u nas wyniki ”.

 

Ale nie zawsze. Google powiedział, że zastrzega sobie prawo do wyświetlenia więcej niż dwóch wyników z tej samej nazwy domeny, jeśli uzna to za stosowne. „Jednak nadal możemy wyświetlać więcej niż dwa w przypadkach, gdy nasze systemy stwierdzą, że jest to szczególnie istotne w przypadku konkretnego wyszukiwania”, napisał Google. Podejrzewam, że jest to związane z zapytaniami markowymi, więc jeśli szukasz marki, takiej jak Amazon, prawdopodobnie zobaczysz w wynikach wyszukiwania więcej niż tylko dwa wyniki z amazon.com.

 

Subdomeny. Google będzie ogólnie traktować poddomeny jako część domeny głównej. Więc jeśli masz blog.domain.com, będzie on uważany za część głównej domeny www.domain.com i będzie wliczany do dwóch wyników. Google powiedział: „Różnorodność witryn będzie na ogół traktować poddomeny jako część domeny głównej. IE: wykazy z poddomen i domeny głównej będą rozpatrywane z tej samej pojedynczej witryny. ”

 

Oczywiście Google zastrzega sobie prawo do traktowania niektórych subdomen w odmienny sposób: „Subdomeny są jednak traktowane jako osobne witryny do celów różnorodności, jeśli uznają to za stosowne”, napisał Google.

 

Tylko podstawowe wyniki. Wpływa to tylko na podstawowe wyniki, a nie na dodatkowe funkcje wyszukiwania, takie jak najważniejsze artykuły, fragmenty wideo, karuzele obrazów lub inne pionowe funkcje wyszukiwania wymienione wśród innych wyników internetowych.

 

Danny Sullivan z Google dodał na Twitterze: „Chodzi o główne wykazy, a nie różne inne wyświetlenia w wynikach wyszukiwania”.

Danny powiedział:

 

Niepowiązane z aktualizacją podstawową. Google wyjaśniło, że ta aktualizacja wyszukiwania nie ma związku z aktualizacją podstawową z czerwca 2019 r., Która rozpoczęła się w poniedziałek. „Wreszcie, wprowadzanie różnorodności witryn jest odrębne od podstawowej aktualizacji z czerwca 2019 r., Która rozpoczęła się w tym tygodniu. Są to dwie różne, niepowiązane wersje ”, powiedział Google.

 

Ale zaczął działać dwa dni temu i jest w pełni dostępny dzisiaj, powiedział nam Sullivan. „Zaczęło się trochę mniej więcej dwa dni temu, ale dziś w pełni zostało uruchomione” – powiedział.

 

Technicznie więc na dane analityczne i dane Search Console może mieć wpływ zarówno aktualizacja podstawowa z czerwca 2019 r., Jak i ta aktualizacja różnorodności domen. Skąd wiesz, który miał na ciebie wpływ?

 

Jednak Danny Sullivan uważa, że są wystarczająco daleko od siebie, abyśmy mogli rozróżnić te dwie aktualizacje:

 

 

To nie jest aktualizacja. Google twierdzi, że tak naprawdę nie jest to aktualizacja i nie będzie miała wpływu na Twoją witrynę. Danny Sullivan z Google dodał: „Osobiście nie uważam tego za aktualizację. Tak naprawdę nie chodzi o ranking. Rzeczy, które wcześniej zajmowały wysokie pozycje, nadal powinny. Po prostu nie wyświetlamy tylu innych stron ”. Jakkolwiek chcesz to nazwać, zmieniło to sposób wyświetlania niektórych adresów URL w wynikach wyszukiwania.

 

To nie jest idealne. Tak, nadal znajdziesz przykłady Google pokazujące więcej niż dwa wyniki z jednej domeny dla zestawu wyników wyszukiwania. Google powiedział „To nie będzie idealne. Podobnie jak w przypadku każdej z naszych wersji, będziemy nadal pracować nad jej ulepszeniem ”, gdy otrzymali przykład zestawu wyników, który pokazał zbyt wiele wyników Yelp.com:

 

Ogłoszenie Googla

 

Historia. Google wiele razy na przestrzeni lat aktualizowało funkcjonowanie różnorodności domen w wyszukiwarce Google. W 2010 r. Podał, że „wprowadził zmianę w naszym algorytmie rankingowym, co znacznie ułatwi użytkownikom znalezienie dużej liczby wyników z jednej witryny”. W 2012 r. Wahadło zaczęło wracać do większej różnorodności domen w wyszukiwaniu wyniki. I znowu w 2013 r. Google powiedział, że pokaże mniej wyników z tej samej nazwy domeny. Google prawdopodobnie dokonał wielu zmian w różnorodności domen w wyszukiwaniu jeszcze wiele razy, po prostu nie mieliśmy przez cały czas potwierdzenia od Google.

 

Dlaczego powinniśmy się tym przejmować. Może to wpłynąć na tych, którzy chcą zdominować domeny w określonych zapytaniach. Jest to częściej widoczne w branży zarządzania reputacją, ale może również dotyczyć innych obszarów wyszukiwania. Jeśli masz witryny, które mają dwie lub więcej stron o tym samym zapytaniu w Google, możesz śledzić i zobaczyć, jak ta aktualizacja Google wpływa na te witryny.

Related posts