Scroll to top
© 2020, Stronę strzelił MRVSKY
Share

9 Najlepszych Zagranicznych Marketingowych Grup na Facebooku (Gdzie podniesiesz swoje kompetencje!)


Rubi-Con - 13 grudnia 2019 - 0 comments

Grupy na Facebooku stanowią doskonałe źródło wiedzy i praktycznych porad dla specjalistów od marketingu. Ale ile razy dołączyłeś do grupy związanej z marketingiem, tylko po to, by wiadomości były spamowane przez posty sprzedażowe?

Prawdopodobnie więcej razy niż pamiętasz, prawda?

Tak, ja też. Wiele grup na Facebooku dla marketerów wydaje się być niczym więcej niż billboardami dla ofert usług niskiej jakości i nie ma żadnej rzeczywistej aktywności od członków.

Dlatego w tym poście sprawdziłem ponad 50 grup marketingowych na Facebooku i wybrałem te najbardziej angażujące i pomocne dla marketerów.

Dołączyłem tylko grupy związane z marketingiem cyfrowym, które mają:

  • Znacząca liczba członków;
  • Wysoki poziom zaangażowania społeczności;
  • Politykę antyspamową.

Jeśli chcesz dołączyć do którejkolwiek z grup, nie zapomnij, że wiele jest zamkniętych. Zostaniesz poproszony o wcześniejszą odpowiedź na kilka pytań dotyczących twoich celów. Proszę nie spamować!

1. Digital Marketing Question & Answers

Digital Marketing Question & Answers

Członkowie: 42 519
Właściciel: Sorav Jain
Typ: zamknięty
Tematy: marketing, przedsiębiorczość, content marketing, blogowanie

Grupa pomaga marketerom cyfrowym, właścicielom firm i studentom w łączeniu się i dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Jest aktywnie moderowany, więc spam jest niewielki.

Właściciele Digital Marketing Pytanie i odpowiedzi organizują co czwartek wydarzenie o nazwie #GuruCoolTh Czwartek. Podczas tej sesji pytań i odpowiedzi członek grupy dzieli się swoimi przemyśleniami na temat konkretnego marketingu cyfrowego. W tej chwili gościli ponad 30 ekspertów. W grupie jest też więcej sesji na żywo i konkursów.

O właścicielu

Sorav Jain

Sorav Jain jest przedsiębiorcą, ekspertem od marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych, konsultantem, trenerem, autorem i mówcą. Swoją karierę w marketingu cyfrowym rozpoczął w wieku 17 lat jako dyrektor SEO, a teraz ma około 10 lat doświadczenia w branży. W 2011 roku Sorav założył echoVME – agencję marketingu cyfrowego uznaną przez CMO Asia za „Najlepszą agencję mediów społecznościowych 2013”.

2. Digital Marketing Hub

Digital Marketing Hub

Członkowie: 36.122
Właściciel: Prateek Shah
Typ: publiczny
Tematy: przedsiębiorczość, marketing, CRO, hakowanie wzrostu

Grupa rozpoczęła jako spotkanie offline dla marketerów cyfrowych, które następnie przekształciło się w społeczność online.

W przypadku rozwijającej się branży, takiej jak marketing cyfrowy, właściciele grupy odczuwali potrzebę zgromadzenia ludzi z branży, którzy „uczą się, dzielą i rozwijają”. Pomimo jednego z pierwotnych celów grupy, jakim jest promowanie przedsięwzięcia właściciela (Digital Defynd), jest to obecnie prężna społeczność pełna pomocnych postów.

Grupa jest wolna od spamu. Wszystkimi niechcianymi promocjami, spamem i subtelnymi próbami marketingowymi szybko zajmują się administratorzy i moderatorzy grupy, którzy pilnie się nad tym zastanawiają. W pobliżu nie ma „lidera”: każdy stara się wszystkim pomóc, dzięki czemu pozostaje otwartą siecią. Istnieje wiele regularnych pytań i odpowiedzi, ankiet, dyskusji i wywiadów. Wszystko to łączy rzeczy i pomaga grupie rozwijać się.

O właścicielu

Prateek Shah

Prateek awansował od inżyniera do bankowca, zanim przeszedł do roli PR i stał się jednym z wiodących sprzedawców cyfrowych w Azji. Od 2016 roku koncentruje się na przekształceniu Digital Defynd w globalne cyfrowe centrum edukacyjne. Jest regularnie zapraszany do wygłaszania przemówień na różnych konferencjach i często prowadzi profesjonalne szkolenia z marketingu cyfrowego oraz warsztaty z partnerami takimi jak Google India, CII, Intracen, BCG (Boston Consulting Group) i Knowledge Engineers UK.

3. Digital Marketing Strategies For Entrepreneurs

Digital Marketing Strategies For Entrepreneurs

Członkowie: 21 592
Właściciel: Hernan Vazquez
Typ: zamknięty
Tematy: przedsiębiorczość, marketing, CRO, hakowanie wzrostu

Hernan Vazquez utworzył tę grupę, aby zapewnić marketerom cyfrowym i przedsiębiorcom miejsce do dzielenia się pomysłami, narzędziami, ofertami i promowania społeczności osób o podobnych poglądach. Teraz liczy ponad 2500 członków. Tutaj możesz dowiedzieć się o reklamach na Facebooku, lejkach sprzedażowych, e-mail marketingu, copywritingu i wszystkim, co pomoże Ci przenieść swój biznes online na wyższy poziom.

Prowadzą cotygodniowe wydarzenia AMA / Q&A, a ostatnio przeprowadzili serię wywiadów z ludźmi w grupie. Znajdziesz tu wiele motywacji i odpowiedzi, a także różne narzędzia i oferty dla członków grupy oraz wiadomości na temat branży marketingu cyfrowego.

O właścicielu

Hernan Vazquez

Hernan jest ekspertem od marketingu cyfrowego i rozwoju biznesu, inwestorem i przedsiębiorcą. Jest wiodącym ekspertem od reklam na Facebooku, który pomaga przedsiębiorcom zwiększyć przychody. Hernan ma międzysektorowe doświadczenie w różnych branżach, w tym w marketingu internetowym, SEO, produktach informacyjnych, doradztwie, projektowaniu, IT, oprogramowaniu, prawie, handlu elektronicznym i innych.

4. Badass Marketers & Founders

Badass Marketers & Founders

Członkowie: 21 588
Właściciel: Josh Fechter
Typ: zamknięty
Tematy: przedsiębiorczość, marketing, CRO, hakowanie wzrostu

Zakładając grupę, Josh Fechter nie spodziewał się, że dostanie tak dużą liczbę członków. Pomysł polegał na wprowadzeniu koncepcji hakowania wzrostu dla marketerów i założycieli. Teraz grupa znana jest z wysokiej jakości przewodników marketingowych. Członkowie grupy są często wyróżniani w wywiadach wideo i postach na blogu. I cztery książki zostały zebrane z treści opublikowanych w grupie.

Administratorzy sprawdzają wszystkie posty użytkowników przed ich opublikowaniem. W ten sposób, gdy treść zostanie opublikowana, członkowie są bardziej skłonni sprawdzić, co to jest, ponieważ wiedzą, że będzie to cenne. Co miesiąc są również prezenty.

O właścicielu

Josh Fechter

Josh jest współzałożycielem BAMF Media. Wcześniej był szefem wzrostu w różnych firmach, w tym 22Social, UpOut i GrowthX. Jako jeden z najlepszych autorów Quory ostatnich dwóch lat, Josh napisał wiele artykułów o marketingu, jest autorem czterech książek i założył jedną z najbardziej aktywnych społeczności marketingowych na Facebooku. W wolnym czasie Josh studiuje psychologię i jej wpływ na twórczość, innowacje i media społecznościowe.

5. Marketing Solved

Marketing Solved

Członkowie: 12770
Właściciel: Kat Sullivan
Typ: zamknięty
Tematy: marketing, media społecznościowe

Kat Sullivan utworzył tę grupę, aby zapewnić wsparcie i szkolenie dla właścicieli małych firm i marketerów. Zrobiła to po zauważeniu, że nie było wielu takich grup, w których właściciel był aktywny i zaangażowany, więc postanowiła „rozwiązać” ten problem za pomocą Marketingu Rozwiązanego.

W grupie jest wiele wydarzeń specjalnych, takich jak wątki wspierające właścicieli firm trzy razy w tygodniu. Kat Sullivan prowadzi także Instagram w poniedziałek, Promuj swoją firmę w środę i piątek na Facebooku. Jest to grupa, w której ludzie łączą się, rozwijają konta w mediach społecznościowych i nawiązują silne relacje z innymi członkami. Coaching na żywo i prezenty są organizowane tam raz w miesiącu. Kat uważa coaching na żywo za świetny sposób na poznanie nowych członków i wsparcie ich w ich firmach.

O właścicielu

Katherine Sullivan

Kat Sullivan jest założycielem Marketing Solved, który zapewnia marketing online i szkolenia w mediach społecznościowych, kursy i zasoby dla właścicieli firm. Współpracuje z tysiącami przedsiębiorców i pomaga im w ich strategiach marketingowych. Kat pojawiła się także w Inc, Entrepreneur & Fast Company jako wschodzący lider w dziedzinie marketingu internetowego, specjalizujący się w mediach społecznościowych.

6. SaaS Growth Hacks

SaaS Growth Hacks

Członkowie: 9327
Właściciel: Aaron Krall
Typ: zamknięty
Tematy: przedsiębiorczość, marketing, CRO, hakowanie wzrostu

Aaran założył tę grupę, aby wypełnić lukę na rynku: brak wysokiej jakości społeczności dla założycieli SaaS na całym świecie. To miejsce, w którym mogą się spotkać, dzielić się spostrzeżeniami i motywować się do tworzenia doskonałych produktów. Każdy, kto skaluje, rozwija lub rozpoczyna działalność SaaS, może dołączyć do grupy.

Społeczność tutaj jest niezwykle otwarta, chętnie odpowiada na pytania i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Nierzadko założyciele firm SaaS o wartości wielu milionów dolarów, takich jak Intercom i AdEspresso, rozmawiają tutaj o strategiach rozwoju. Sesje AMA i oferty dotyczące różnych produktów są regularne w grupie. Nowi użytkownicy otrzymują ciepłe powitanie w cotygodniowych wątkach promocyjnych, w których każdy może opublikować swoje oferty dla grupy.

O właścicielu

Aaron Krall

Aaron jest mówcą, strategiem konwersji SaaS, gawędziarzem i specjalistą od marketingu wideo. Jest założycielem grupy SaaS Growth Hacks na Facebooku i jako specjalista od konwersji sprzedaży w przedsiębiorstwie SaaS pomaga firmom przekształcić wygasłych użytkowników próbnych w płacenie klientom poprzez ciągłą opiekę e-mail. Mieszka w Salt Lake City w stanie UT z żoną i dwoma psami, a w wolnym czasie lubi niekonkurencyjne pływanie na krótkich dystansach.

7. PICASSO Content Marketing

PICASSO Content Marketing

Członkowie: 7,164
Właściciel: Paul Clifford Bannister
Typ: zamknięty
Tematy: marketing, kuracja treści

PICASSO Content Marketing to grupa zwolenników popularnych ram marketingu treści: PICASSO (Plan, Infrastruktura, Twórz, Wzmacniaj, Syndykuj, Udostępnij, Wynik).

Grupa koncentruje się na pomaganiu członkom w rozwijaniu działalności za pomocą technik content marketingu. Zdecydowana większość członków to marketerzy, blogerzy, autorzy ebooków, podcasterzy i twórcy filmów / kursów.

Społeczność jest aktywna, a członkowie grupy chętnie pomagają sobie nawzajem, odpowiadając na pytania i rozwiązując wyzwania związane z marketingiem treści. Administratorzy grupy publikują codzienne filmy instruktażowe i prowadzą cotygodniowe sesje pytań i odpowiedzi na temat produktów, strategii i kursów.

O właścicielu

Paul Clifford Bannister

Paul z powodzeniem sprzedał trzy startupy oprogramowania od 1993 roku. Jego najnowszy start PageOneTraffic tworzy oprogramowanie, które pomaga małym firmom przyspieszyć ich marketing. Firma ma obecnie ponad 55 000 klientów na całym świecie. Ich sztandarową aplikacją jest Designrr.io, która zmienia przeznaczenie treści z jednej formy do drugiej (np. Podcasty do postów na blogu, filmy do ebooków itp.)

8. Conversion Optimization, Analytics & Growth

Conversion Optimization, Analytics & Growth

Członkowie: 3369
Właściciel: Peep Laja
Typ: publiczny
Tematy: marketing, CRO, hakowanie wzrostu

Peep Laja początkowo założył forum, ale to jego grupa na Facebooku zyskała popularność. Członkowie grupy rozpoczynają większość dyskusji, ale liderzy branży również biorą udział w rozmowach i dzielą się opiniami na temat wszystkiego, co dotyczy CRO i wzrostu.

Właściciele nie zezwalają nikomu na zrzucanie linków ani spamowanie grupy. Zamiast tego użytkownicy mają dostęp do aktywnej społeczności dla marketerów skupionych na CRO. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybko uzyskać odpowiedzi ekspertów na swoje pytania! Uzyskują również porady dotyczące analityki, wzrostu, menedżerów tagów i tak dalej.

O właścicielu

Peep Laja

Peep pochodzi z Estonii, ale obecnie mieszka w Teksasie. Jest założycielem ConversionXL i CXL Institute i wielkim zwolennikiem „marketingu opartego na dowodach”. Opierając swoje rozwiązania marketingowe na badaniach danych, pogłębionej analizie i spostrzeżeniach klientów, pomaga firmom zwiększyć ich przychody. Jednym z jego celów jest rozwój społeczności na Facebooku do optymalizacji konwersji.

9. SaaS Products & Marketing

SaaS Products & Marketing

Członkowie: 2051
Właściciel: Tomer Aharon
Typ: publiczny
Tematy: marketing, przedsiębiorczość, media społecznościowe

Ta grupa pomaga założycielom SaaS i marketerom cyfrowym dzielić się wiedzą, pomysłami i metodami rozwoju.

Grupa jest otwarta dla wszystkich założycieli, którzy chcą wprowadzić produkt na rynek. Właściciele publikują cotygodniowe artykuły z bloga z zaleceniami dotyczącymi narzędzi i porad marketingowych, które pomagają zarówno początkującym, jak i zaawansowanym marketerom. Od czasu do czasu przeprowadzają wywiady z innymi założycielami SaaS lub właścicielami agencji cyfrowych, gdzie pytają o swoją historię i rozwój firmy. Surowa polityka antyspamowa czyni tę grupę przyjazną przestrzenią dla marketerów.

O właścicielu

Tomer Aharon

Tomer Aharon jest współzałożycielem Ecpm Digital Marketing i Poptin z prawie dziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu cyfrowego i zarządzania projektami. Jest wykwalifikowanym profesjonalistą i wielkim fanem testów A / B, optymalizacji kampanii SEO i PPC, CRO i hakowania wzrostu. Tomer uwielbia testować nowe narzędzia reklamowe i analizować najnowsze firmy typu start-up. Wiele głośnych witryn prezentowało jego prace, w tym Huffington Post, Crazyegg i Business2Community, żeby wymienić tylko kilka.

To zależy od Ciebie!

Bez względu na to, do jakiej społeczności dołączysz, najważniejsza jest wartość, którą z niej czerpiesz! Ta wyselekcjonowana lista ma na celu zaoszczędzenie czasu, który w innym przypadku zostałby przeszukany przez tony niskiej jakości grup na Facebooku.

Prawdopodobnie istnieją niesamowite społeczności, które spadły z mojego radaru. Nie wahaj się zasugerować swoich ulubionych grup marketingowych na Facebooku w komentarzach!

Related posts