Scroll to top
© 2020, Stronę strzelił MRVSKY
Share

5 taktyk na link building bez bezpośredniego pytania


Rubi-Con - 26 grudnia 2019 - 0 comments

Typowe zdobywanie linków (link building) to zmęczony sport, a my niemal zraziliśmy większość twórców treści za pomocą naszych stałych żądań linków. Oto pięć inteligentnych sposobów na uzyskanie linków do Twojej witryny bez konieczności żebrania.

Istnieją sposoby na zarabianie linków, nawet z bardzo konkretnych źródeł, bez potrzeby bezpośredniego mówienia: „Hej, czy mógłbyś zamieścić link do tego?”

Problem

Problem polega na tym, że wydaje mi się, że większość sieci w tym momencie wypaliła się podczas rozmowy: „Hej, mam te wspaniałe zasoby”. Lub: „Hej, łączysz się z tym, co jest obecnie zepsute, więc może chcesz” lub „Hej, zauważyłem, że często wspominasz lub łączysz z bla, bla, bla. Cóż, mam bla, bla , bla jak bla, bla, bla. ”

Ludzie, o których myślę, po prostu mówią: „Och, mój Boże, nienawidzę tych SEO, tak jakbym to robił”. Większość z tych ludzi, dziennikarze, blogerzy i twórcy treści wszelkiego rodzaju zaczynają nie znosić żądań linków, nawet jeśli są przydatne, nawet jeśli pomagają w osiągnięciu sukcesu. Mam na myśli świetne wskaźniki sukcesu.

Najlepsi na świecie twórcy linków, specjaliści od kontaktów w sprawie linków, kiedy rozmawiałem z agencjami, mówią: „Nasi absolutnie najlepsi ludzie kiedykolwiek klasyfikowali się w przedziale od 5% do 10%”. Oznacza to, że w zasadzie jesteś „Nie. Nie. Nie. Uh-uh. Nie ma mowy. Przepraszam. Uh-uh. Tak, nie. Uh, nie”. Wtedy może dostaniesz jeden: „Okej, w porządku. Właściwie to zrobię link do ciebie”.

Może to być naprawdę demoralizująca praktyka, a także boli twoją markę za każdym razem, gdy docierasz do kogoś i nie odnosisz sukcesu. Zasadniczo cię kojarzą. . . To trochę wysysa dusze z ludzi, którzy tego nie znoszą. Przyznaję, są ludzie, którzy lubią to robić, ale masz dwie opcje.

Po pierwsze, możesz zoptymalizować zasięg, aby spróbować uzyskać wyższy wskaźnik sukcesu, aby wyrządzić mniej szkód swojej marce, kiedy to robisz, aby uczynić to mniej wymagającym procesem ssania duszy. Są jednak sposoby na zbudowanie linków bez niego, a dzisiaj omówię cztery i pół z nich, ponieważ piąty jest zaledwie taktyką.

5 taktyk link buildingu

1. „Zrobiłem to, czego prawdopodobnie będziesz używać”

Pierwszą z nich jest taktyka – zastosuję do nich bardzo konwersacyjne konwencje nazewnictwa – „Zrobiłem to, czego prawdopodobnie będziesz używać”. W efekcie nie mówi to: „Hej, stworzyłem to. Podlinkujesz się do tego?” ale raczej: „Zrobiłem to i mogę mieć pewność, że ty i ludzie tacy jak ty, inni tacy jak ty, prawdopodobnie będzie chciało się z tym powiązać, ponieważ zaspokaja określoną potrzebę”.

Istnieją pewne istniejące treści, które można znaleźć w Internecie, zlokalizujesz autora tej treści lub wydawcę tej zawartości i nawiązujesz połączenie, zwykle za pośrednictwem mediów społecznościowych, e-maila lub bezpośredniego komentarza na temat tej treści. Masz dodatkowy zasób, który prawdopodobnie zostanie uwzględniony w tym konkretnym elemencie lub w przyszłym elemencie.

Działa to bardzo dobrze z blogerami. Działa dobrze z dziennikarzami. Działa dobrze z ludźmi, którzy obejmują dane i badania. Działa dobrze z ludźmi, którzy włączają elementy wizualne lub narzędzia do swoich treści. W rezultacie działa dobrze, jeśli można zoptymalizować pod kątem jednego z tych rodzajów rzeczy, takich jak dane lub wizualizacje lub ego-przynęta. Lub dowody potwierdzające działają naprawdę dobrze. Jeśli masz kogoś, kto próbuje kłócić się z jego treścią i masz dowody, które mogą pomóc w poparciu tego argumentu, bardzo często zdarza się, że nawet tylko komentarz może sprawić, że zostaniesz uwzględniony w głównym poście, ponieważ ta osoba chce pochwalić się tym, co masz.

Zwykle nie działa dobrze z treściami komercyjnymi. Jest to więc wada tej taktyki.

2. „Wymieniasz rzeczy takie jak X, mam lub jestem X.”

Jest to więc raczej nie powiedzenie: „Chciałbym link” – jest to bardzo pośrednia lub względnie pośrednia gra dla tego samego. Znajdziesz zasoby, które zawierają X, i zwykle jest albo autor, albo jakiś proces przesyłania, ale nie musisz żebrać o linki. Zamiast tego możesz po prostu powiedzieć: „Pasuję do twoich kryteriów”.

Może to brzmieć: „Hej, czy w świecie edukacji istnieją strony internetowe zgodne z ADA i dostępne dla ludzi?” Możesz powiedzieć: „Cóż, zgadnij co? Jestem tym. Dlatego wszystkie te miejsca, w których wymieniono takie zasoby, które są zgodne z ADA, zmieszczą się tutaj”.

Lub, na przykład, robimy nagrody za projekt za czysty projekt CSS, i okazuje się, że masz pięknie zaprojektowaną stronę lub stronę, która jest czystym CSS, więc może uda ci się dopasować do tych konkretnych kryteriów. Lub witryny, które ładują się w ciągu sekundy, nawet przy bardzo wolnym połączeniu, i zawierają je, a ty masz jedną z nich.

3. „Pozwól, że ci pomogę”.

Może to być bardzo szerokie, ale w zasadzie, jeśli możesz zidentyfikować źródła i zacząć śledzić te źródła, niezależnie od tego, gdzie publikują i niezależnie od tego, czy publikują, niezależnie od tego, czy są to treści społecznościowe, treściowe, emisje lub inne sposoby, jeśli znajdziesz te publikacje, ci autorzy wyrażają potrzeba lub zainteresowanie lub że są w trakcie realizacji, oferując pomoc prawie zawsze otrzymasz link. W ten sposób monitorujesz tych ludzi, z których chcesz uzyskać linki, czekając na wyrażenie jakiejś potrzeby, zaspokajając tę potrzebę, a następnie czerpiąc korzyści dzięki temu linkowi.

4. „Z przyjemnością udzielę poparcia”.

Jest to rodzaj zmodyfikowanej wersji „Zrobiłem to, co prawdopodobnie polubisz”. Ale zamiast powiedzieć: „Oto coś, co prawdopodobnie polubisz, więc może dołączysz”, mówisz: „Zauważyłem, że masz produkt, treść, narzędzie, nowy sprzęt, jakiś produkt fizyczny. , cokolwiek to jest, podoba mi się to i korzystam z niego, a ja dopasowuję się do prawidłowej grupy demograficznej, do której staracie się dotrzeć. Dlatego cieszę się, że mogę wyrazić poparcie lub referencje ”. Często, prawie zawsze, kiedy pojawia się referencja, dostaniesz link do swojego źródła, ponieważ będą chcieli powiedzieć: „Cóż, Gość od X mówi X, Y i Z”, i linkuje do ciebie.

5. „Wkład gościa”.

Ten, który prawdopodobnie znasz, i był to prawdopodobnie pierwszy, który przyszedł ci do głowy, gdy pomyślałeś o tym: „Jak uzyskać linki bez pytania?” i to poprzez wkład gości, więc blogowanie gości i redakcje gości oraz wszelkiego rodzaju autorstwo.

Mam jednak nadzieję, że uda Ci się wykorzystać niektóre lub wszystkie z tych taktyk, ponieważ jeśli nie znosisz budowania zasięgu, wszystkie one mają w sobie więcej pracy, ale znacznie lepsze wyniki niż te od 5% do 10% na szczycie. Pięć do dziesięciu procent jest prawdopodobnie dolnym zakresem dla każdego z nich i możesz uzyskać 50%, 75% na niektóre z tych taktyk. Uzyskaj wiele świetnych linków ze wspaniałych źródeł.

Related posts